Tegevused

Kullapesa asukoht pakub nii mõndagi põnevat aja veetmimseks. Allpool on välja toodud põgus ülevaade erinevatest tegevustest, igaüks leiab oma:

Kullamaa järv asub vaid pooleteise kilomeetri kaugusel Kullapesast. Olemas on mõnusalt liivane ja hubane rand. Ümber järve saab autoga tiiru teha, liivaranna vastaskaldalt leiab ka privaatsemaid ujumiskohti. Järve äärses metsas asub 9 pesaga discgolfi rada.
Sissesõidutee vastaskaldalt viib metsatee heade mustika ja seenepaikadeni. 


Kullamaa Püha Johannese kirik on aleviku keskuses ja Kullapesast kenasti näha.  Suviti toimuvad kirikus mitmed kontserdid ja suvel on nädalavehtuseti kirik külastajatele avatud. Huvilised saavad sümboolse summa eest ka kirikutorni ronida.Marimetsa raba ja matkarada
asuvad ca 10km kaugusel sõites Risti poole. Matkarada pakub metsas jalutamise rõõmu, raba peal on korralik laudtee mis viib vaatetorni ja laugasteni. Kaasa tasub haarata rätik ja ujumisriided ning kindlasti ka joogipudel.


MOMU Mootorispordi Muuseum asub 20 minutilise autosõidu kaugusel Kullapesast, endises Ellamaa elektrijaamas Turba asulas, aadressil Tööstuse 3. Ekspositsioonis saab näha Eestis tööstuslikult toodetud võidusõidu-masinaid, regiooni mootorispordi pärleid, vüidetud tiitleid, varustust, auhindu jpm. Vaata täpsemalt muuseumi kodulehelt: momu.ee

Lisaks toimub ümbruskonnas hooajati mitmeid kontserte, kultuurisündmusi ja kogukonna poolt korraldatud tegevusi. Näiteks Ristil korraldatakse taluturgu, 20.august on Kullamaa kandi kodukohvikute päev ja Kullamaa kirikus on aegajalt erinevaid kontserte. Küsige meilt lisa, kui meile tulete!